Pardavimų Afrikai ir Vidurio rytams vadovas Igoris Poliščukas pasakoja, kad kas antras lengvojo automobilio vairuotojas pila darbdavio degalus į šoną.Sunkiasvorių automobilių statistika dar įspūdingesnė – nuo 70 iki 90 proc. vilkikų ir specialiosios technikos vairuotojų masiškai vagia degalus. Tačiau šią vagysčių kultūrą efektyviai ir sparčiai naikina vienas paprastas priešnuodis – GPS įranga.
Vagystės būdas Nr. 3
Manipuliacija kilometražu – įprastas nesąžiningų vairuotojų apgavystės būdas. „Yra du būdai – arba prisuka daugiau kilometrų, arba mažiau. Tai priklauso nuo to, kaip jie apmokestinti – ar nuo pravažiuotų kilometrų skaičiaus, ar atvirkščiai. Yra vadinamasis impulsų generatorius. Šis prietaisais prijungiamas prie automobilio ir prisuka daugiau kilometrų“, – sako specialistas.
Kartais būna atvirkščiai. „Vairuotojai nori deklaruoti mažesnį kilometrų skaičių. Pavyzdžiui, reikia pavažinėti savo reikalais ir nori, kad to nesimatytų. Vairuotojai turi labai stiprius magnetus, juos prideda prie tam tikros vietos ir skaitiklis sustoja. Taip jie gali važinėti ir žino, kad kilometrai neskaičiuojami. Mes gauname ataskaitą ir matome nesutapimus su virtualiu odometru“, – sako I. Poliščukas.
Visą straipsnį galite rasti: www.delfi.lt/auto/patarimai/sokiruojanti-tiesa-kiek-ir-kaip-lietuviai-vagia-degalus.d?id=70894336