Igoris Poliščukas atskleidžia dar vieną originalų, tačiau rečiau pastebimą vairuotojų sukčiavimo būdą.
Vagystės būdas Nr. 5
Vairavimo stilius. Taip, tai kartais taip pat tampa sukčiavimo būdu. „Atrodo, kad tai nežymus dalykas, tačiau iš tiesų vairavimo stilius nulemia apie 15-20 proc. degalų suvartojimo. Įdomu tai, kad jei įmonė įsidiegia kuro vartojimo apskaitos sistemą, tai vairuotojai iškart pradeda vairuoti labai neekonomiškai – sukelia apsukas, staigiai stabdo, staigiai greitėja. Taip norima parodyti, kad suvartojimas toks, koks ir buvo anksčiau. Todėl mes rekomenduojame prie kuro kontrolės sistemos įdiegti vairavimo stiliaus kontrolę. Tuomet matosi, kaip vairuojama. Svarbus niuansas, kad tokiu būdu taupomas ne tik kuras, bet ir automobilio techninės priežiūros pinigai“, – teigia I. Poliščukas. „Įspūdingiausi skaičiai pasirodo kalbant apie specialiąją techniką – statybinę techniką ir panašiai. Ten vagysčių pasitaiko apie 90 proc. atvejų. Su tokia technika, kuri gali sunaudoti po toną kuro per dieną, senais būdais labai sunku suskaičiuoti, kiek kuro suvartojama“, – sako I. Poliščukas. Specialistas sako, kad pakanka pričiupti vieną vairuotoją ir įmonėje padėtis kardinaliai pasikeičia.
Ir tai tikrai nėra visi vairuotojų sukčiavimo būdai. „Statistika, tiesą pasakius, yra stulbinanti. Transporto įmonėse, kurios užsiima tarptautiniais pervežimais, mes pastebėjome, kad 7 iš 10 vairuotojų vagia kurą. Jei žiūrime į lengvąsias mašinas, tai rodiklis apie 50 proc.“ – dalinasi I.Poliščukas. Tačiau nėra padėties be išeities – „Rupteloje“ galima rasti būdus, skirtus sutramdyti vairuotojų nesąžiningumui.
Visą straipsnį galite rasti: www.delfi.lt/auto/patarimai/sokiruojanti-tiesa-kiek-ir-kaip-lietuviai-vagia-degalus.d?id=70894336